můj příběh


JSEM OLGA MAKOVECKÁ

narozená v mezinárodní den studentů. Pocházím z Ukrajiny a této zemi fandím. Jsem na jeji patrný vývoj hrdá, stejně tak děkuji i České zemi za poklidné zázemí, odkud mám celou Evropu a jeji poznání na dosah.

Vystudovala jsem vysokou ekonomickou školu BIBS - dálkově Bakalář. 

Jsem absolventkou 2 letého studia Míši Sklářové ŠKOLA PŘÍRODNÍ LÉČBY A ČI-KUNG, a od roku 2008 navštěvuji pravidelně dechové semináře pani Feng-yűn Song (PhDr., CSc.)

 Absolvovala jsem a v roce 2019 dokončila výcviku v mezinárodní škole Open Floor.

Miluji tanec a zpěv, je to má přirozenost a tak zpíváme když si to lidé přeji jako hlasové trio Dereva- ukrajinské lidové písně. S kamarádem jsme také nahráli i par skladeb elektronické hudby:

Tak něco k poslechu https://bandzone.cz/creatures 

Nahrávky uhrajinských lidovek brzy zveřejním také, zde je zatím jedna ukázka

https://www.youtube.com/watch?v=u3XFIQL_QWo

Největší díky patří mé rodině, která mě toho naučila nejvíc a poskytla mi nejlepší podmínky pro rozlet do tohoto dobrodružství jménem Život.

Od r. 2017 rozvíjíme rodinný záměr rekonstrukce a vytvoření meditačního centra:

Rezidence Kienberg - prostor pro pořádání různorodých kurzů, pobytů a školení.

https://kienberg.webnode.cz/


Budem rádi za Vaši podporu v podobě finančních prostředků, nebo vaši fyzické síly či řemeslného umu, kterým podpoříte brzké dokončení rekonstrukce a otevření místa, kde můžete najít i vy své pracovní uplatnění nebo jen místo pro odpočinek.

Můj příběh  

Pravidelný tanec mi dodává potvravu pro mé tělo, emoce a duši a nejen to. 

Když tančím, žiju a se mnou je živé i mé tělo. Mám tím na mysli intenzivní pocit prožívání radosti a přítomného okamžiku a sdílení s dalšími lidmi.

Mám více energie, seběvědomí a zárověň jsem otevřená naslouchání ostatním lidem. Dokážu se s lidmi propojit a porozumět jim a při komunikací vycházet z vlastní zkušenosti a moudrosti. Komunikace s lidmi mi dělá radost.

Když tančím...

...jsem ráda za život takový jaký je a uvědomuji si všechny jeho krásné podoby, tento pocit mne podporuje a dodává velkou odvahu a naději, že má smysl žít a někdy bojovat a že život může být přesto neuvěřitelně nádherný. Cítím to bytostně celým svým tělem a duší.


Odkud vítr vane - aneb hledání vlastní cesty

Než jsem začala pravidelně tančit již nějakou dobu jsem hledala prostředky jak se cítit v rovnováze a to především emoční. Jsem žena a ženy mívají větší sklon k proměnám a také intenzivnímu prožívání emocí.

Některé stavy emocí a mysli mi přišly kvůli mé zvyšené citlivosti fatální, a tak pro mne bylo jednodušší to radějí s nikym nesdílet, měla jsem strach z komunikace a z lidí, protože jsem se bála, že jim nebudu mít co hezkého říct.

Bylo pro mne težké se setkávat a být s ostatními lidmi bez podpůrných prostředku jako je alkohol nebo tabák.

Celkově jsem málokdy prožívala radost a už vůbec radost s dalšíma lidma. Bylo mi nejlip sama v přírodě, která konejšila mé emoce a nacházela jsem zde klid pro svou duši.

OBDOBÍ HLEDÁNÍ

Již od doby své puberty jsem potřebovala pochopit smysl tohoto podivného světa. Aby mi nepřipadal tak absurdní a nesmyslný

A nejvíce odpovědí, které se mnou rezovovaly jsem nacházela v duchovní literatuře od Osha a dalších autorů, o reinkarnaci, meditaci, o buddhismu a lidské spiritualitě na které mě přivedla má kamarádka, které dodnes za to vděčím.

Emoce a jejich přirozenost

Přesto že jsem hodně věcem přišla na kloub, nepřestávala jsem prožívat nepřijemné emoce, které mě dokázaly zcela pohltit a v těch chvílich jsem neviděla žádné světlo. 

Člověk může věřit čemukoli, ale pokud prožívá depresi nebo smutek jsou mu všechny odpovědi k ničemu, protože energie emocí musí být ventilována, vyslechnuta a projevena ven.

Prožila jsem temnotu duše

byla osamocená a ponořená v prázdnotě, která trvala asi rok a občas se opět vracela.  O to větší však byla má touha a vůle hledat světlo a vlastní životní cestu. Hledat osobní smysl života. Hledat to, pro co jsem se zde na Zemi narodila, něco v čem se cítím nejvíc svá a naplněná.


KDE NASTAL ZLOM - požehnání shůry 

Prví učitelka, která mi v životě velmi pomohla byla paní Feng-yűn Song (PhDr., CSc.). Pracuje s lidmi a nabízí jím autoterapeutický klíč k práci s vlastním tělem, cvičení podporující přirozené dýchání, hlas a posílení těla.

Pokud si přejete poznat vlastní přirozený dech a případně i hlas, vřele její semináře doporučuji. Její techniky využívám denně. https://www.fengyunsong.cz/

Osobně jsem díky jejímu vedení mohla narovnat můj vnitřní pomačkaný energetický systém, ukotvit se ve svém centru. Přiblížila jsem se blíže přirozenému a plnému dechu. Pod jejím léčivým vedením jsem uvolnila staré emoce uložené do různých části těla a začala s meditací.

Láska na první pohled

Další průlomové setkání bylo asi v roce 2014, kdy jsem se poprvé setkala s tancem 5 rytmů, což je intuitivní svobodný a vědomý tanec ve skupině lidí pod vedením lektorky a hudby

Tehdy poprvé po dlouhé době jsem prožila pocit euforie, blaženosti, spontánní radosti a štěstí. Byla to večerní 3hodinová meditace tancem s lektorkou Zia. Tato příhoda nasměrovala můj život opět směrem, kter je mi blíž a blíž srdci.


EMOČNÍ DUHA

Mé vnitřní dítě, žena i muž - a nejvíc DUŠE byly štěstím bez sebe. 

PROČ? Protože se mé tělo mohlo konečně ,,provětrat,, a to tak že TOTÁLNĚ. Čím více jsem tančila tim více jsem byla schopna prožívat duhovou škálu všech svých emocí a hlavně je nechat plynout a nezadržovat. Čim více jsem tančila tim více jsem odlupovala staré vrstvy emočních nánosů a cítila se pokaždé o něco lehčí a šťastnější.

V té době jsem intenzivně kladla otázku, co je má cesta, co chci dělat, co miluji a jak mohu být světu užitečná. A když jsem poznala tanec, neměla jsem pochyby o tom, že to je to co hledám.

EMOČNÍ DETOX

Tanec a pohyb svobodný a spontánní - je metoda kterou lze pojmenovat jako psychohygiena, je to ale jen jeden z jeho léčivých prvků.

Tanec je také nástroj pro zvědomování si svých vzorů chování a myšlení, a jejich transformace skrze přijetí a sdílení s ostatníma lidma.

Tanec je také prostor, kde se učíme znovu DŮVĚŘOVAT sami sobě a ostatním lidem a nastavit novou úroveň mezilidských vztahů. Je to proces přeměny něčeho, co jsme dlouho měli zafixované nějak a volným pohybem to napravujeme do přirozené a zdravé podoby. A't už je to náš vlastní vztah k sobě a nebo od toho odvíjející se vztah k lidem a Bohu.

ODVAHA VYKROČIT

Nejlepší je tančit s lidma ve skupině. Pokud zatím nemáte odvahu jít na lekci svobodného tance, vřele doporučuji pustit si hudbu u vás doma a tanči sami se sebou.

Pusťe si svou oblíbenou hudbu a začněte se hýbat a to JAKKOLIV. Věřte mi, bude to legrace. Možná se budete ze začátku cítit nesví nebo trapní, prosím chvilku vytrvejte, možná si budete myslet, že prostě tančit neumíte, prosím vytrvejte protože tančit umí každý.