můj příběh

Jmenuji se Olga Alexandrovna Cháb Makovecká

jsem žena, sestra, dcera, člověk. Narozená v den studentů. Možná proto mám neutuchající touhu po poznání sebe a světa kolem mne. 

Pocházím z Ukrajiny a této zemi fandím. Jsem na jeji vývoj hrdá, stejně tak děkuji i České zemi za poklidné zázemí, odkud mám celou Evropu a jeji poznání na dosah.

Studovala jsem vysokou školu ekonomickou v Brně BIBS  

Absolvovala jsem 2 leté studium ŠKOLY PŘÍRODNÍ LÉČBY A ČI-KUNG Míši Sklářové, 

Od r. 2008 navštěvuji pravidelně dechové semináře pani Feng-yűn Song (PhDr., CSc.)

Absolvovala jsem a v roce 2019 dokončila 1,5letý výcvik v mezinárodní taneční škole Open Floor International.

V roce 2021 jsem dokončila 2letý výcvik v Systemických a rodinných konstelacích u Hanky Říhové. A v současnosti ve studiu pokračuji v Nelles instutu a vlastní sebezkušeností při spolupráci s dalšími konstelatéry.

Absolvovala jsem výcvik v kraniosakrální terapii u Zdeňky Ocelíkové. 

Kurz rekondičních a sportovních masáží.

Online výcvik Cesta podle Brandon Bays.


Miluji tanec a zpěv, je to má přirozenost a tak zpíváme když si to lidé přeji jako hlasové trio Dereva- ukrajinské lidové písně. 

Ukrajinská lidovka ukázka

https://www.youtube.com/watch?v=u3XFIQL_QWo

Hudbu tvoříme i s mým milovaným manželem Davídem: 

https://www.youtube.com/watch?v=TUwvtJyRBtc<br>

Největší díky patří mé rodině, která mě toho naučila nejvíc a poskytla mi nejlepší podmínky pro rozlet do tohoto dobrodružství jménem Život.

Od r. 2017 rozvíjíme rodinný záměr rekonstrukce a vytvoření meditačního centra:

Rezidence Kienberg - prostor pro pořádání různorodých kurzů, pobytů a školení.

https://kienberg.webnode.cz/


Budem rádi za Vaši podporu v podobě finančních prostředků, nebo vaši fyzické síly či řemeslného umu, kterým podpoříte brzké dokončení rekonstrukce a otevření místa, kde můžete najít i vy své pracovní uplatnění nebo jen místo pro odpočinek.

Můj příběh  

Pravidelný tanec mi dodává potvravu pro mé tělo, emoce a duši. 

Když tančím, žiju a se mnou je živé i mé tělo. Mám tím na mysli ŽIVÝ pocit prožívání radosti a přítomného okamžiku a sdílení s dalšími lidmi.

Mám více energie, seběvědomí a zárověň jsem otevřená naslouchání ostatním lidem. Dokážu se s lidmi propojit a porozumět jim a při komunikací vycházet z vlastní zkušenosti a moudrosti. Komunikace s lidmi mi dělá radost.

Když tančím...

...jsem ráda za život takový jaký je a uvědomuji si všechny jeho krásné podoby, tento pocit mne podporuje a dodává velkou odvahu a naději, že má smysl žít a někdy bojovat a že život může být přesto neuvěřitelně nádherný. Cítím to bytostně celým svým tělem a duší.


KDE NASTAL ZLOM - požehnání shůry 

Prví učitelka, která mi v životě velmi pomohla byla paní Feng-yűn Song (PhDr., CSc.). Pracuje s lidmi a nabízí jím autoterapeutický klíč k práci s vlastním tělem, cvičení podporující přirozené dýchání, hlas a posílení těla.

Pokud si přejete poznat vlastní přirozený dech a případně i hlas, vřele její semináře doporučuji. Její techniky praktikuji často dodnes. https://www.fengyunsong.cz/ viz Autoterapie

Osobně jsem díky jejímu vedení mohla narovnat můj vnitřní pomačkaný energetický systém, ukotvit se ve svém centru. Přiblížila jsem se blíže přirozenému a plnému dechu. Pod jejím léčivým vedením jsem uvolnila staré emoce uložené do různých části těla a začala s meditací.

Láska na první pohled

Další průlomové setkání bylo asi v roce 2014, kdy jsem se poprvé setkala s tancem 5 rytmů, což je intuitivní svobodný a vědomý tanec ve skupině lidí pod vedením lektorky a hudby.

Tehdy poprvé po dlouhé době jsem prožila pocit euforie, blaženosti, spontánní radosti a štěstí. Byla to večerní 3hodinová meditace tancem s lektorkou Zia. Tato příhoda nasměrovala můj život opět směrem, který je blíž mému srdci.


EMOČNÍ DUHA

Bylo to pro mě setkání s Božským zdrojem prostřednictví vlastního těla.

Mé tělo se mohlo konečně ,,provětrat,, a to tak že TOTÁLNĚ. Čím více jsem tančila tim více jsem byla schopna prožívat všechny emoce a hlavně je nechat plynout a nezadržovat. Čim více jsem tančila tim více jsem odlupovala staré vrstvy emočních nánosů a cítila se pokaždé o něco lehčí a šťastnější.

V té době jsem intenzivně kladla otázku, co je má cesta, co chci dělat, co miluji a jak mohu být světu užitečná. A když jsem poznala tanec, neměla jsem pochyby o tom, že to je to, co hledám.

EMOČNÍ DETOX

Tanec a pohyb svobodný a spontánní - je metoda kterou lze pojmenovat jako psychohygiena, je to ale jen jeden z jeho léčivých prvků.

Tanec je také nástroj pro zvědomování si svých vzorů chování a myšlení, a jejich transformace skrze přijetí a sdílení s ostatníma lidma.

Tanec je také prostor, kde se učíme znovu DŮVĚŘOVAT sami sobě a ostatním lidem a nastavit novou úroveň mezilidských vztahů. Je to proces přeměny něčeho, co jsme dlouho měli zafixované nějak a volným pohybem to napravujeme do přirozené a zdravé podoby. A't už je to náš vlastní vztah k sobě a nebo od toho odvíjející se vztah k lidem a Bohu.

ODVAHA VYKROČIT

Nejlepší je tančit s lidma ve skupině. Pokud zatím nemáte odvahu jít na lekci svobodného tance, vřele doporučuji pustit si hudbu u vás doma a tančit sami se sebou.

Pusťe si svou oblíbenou hudbu a začněte se hýbat a to JAKKOLIV. Věřte mi, bude to legrace. Možná se budete ze začátku cítit nesví nebo trapní, prosím chvilku vytrvejte, možná si budete myslet, že prostě tančit neumíte, prosím vytrvejte protože tančit umí každý.